Պաղեստինի նախագահ Մահմուդ Աբբասը դատապարտել է Իսրայելի խորհրդարանում մարտի 30-ին ընդունված աղմկահարույց օրենքը՝ այն համարելով միջազգային իրավունքի խախտում և պաղեստինցիներին վախեցնելու փորձ, որը դատապարտված է ձախողման, հաղորդում է Reuters-ը։
«Նման օրենքներն ու միջոցառումները չեն կոտրի պաղեստինցի ժողովրդի կամքը և չեն խաթարի նրա տոկունությունը։ Դրանք միաժամանակ չեն խանգարի շարունակել իրենց օրինական պայքարը ազատության, անկախության և Արևելյան Երուսաղեմ մայրաքաղաքով անկախ պաղեստինյան պետության ստեղծման համար»,- ասվում է Աբբասի գրասենյակի հայտարարության մեջ։
Պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ և «Իսլամական Ջիհադ» խմբավորումներն՝ ի պատասխան մարդու իրավուքները ոտնահարող օրենքի ընդունման, պաղեստինցիներին կոչ են արել հարձակումներ իրականացնել։

Президент Палестины Махмуд Аббас осудил резонансный закон, принятый сегодня в парламенте Израиля, как нарушение международного права и обреченную на провал попытку запугать палестинцев, сообщает Reuters.
«Подобные законы и меры не сломят волю палестинского народа и не подорвут его стойкость. Они также не помешают ему продолжать законную борьбу за свободу, независимость и создание независимого палестинского государства со столицей в Восточном Иерусалиме», - говорится в заявлении канцелярии Аббаса.
Палестинские руппировки ХАМАС и «Исламский джихад» призвали палестинцев к нападениям в отместку за нарушение закона.