Ըստ խոսակցությունների ընթացքին ծանոթ չորս անձանց՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը վերջին օրերին քննարկել է գլխավոր դատախազ, արդարադատության նախարար Փեմ Բոնդիին աշխատանքից ազատելու հնարավորությունը, քանի որ նա ավելի ու ավելի է հիասթափվում Արդարադատության նախարարության նրա ղեկավարումից և Էփշտեյնի գործի վարման ընթացքից։ Այս մասին հայտնում է The New York Times-ը։
Աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Թրամփն առաջ է քաշել Բոնդիին Շրջակա միջավայրի պահպանության գործակալության ղեկավար Լի Զելդինով փոխարինելու գաղափարը:
Թրամփը դեռ վերջնական որոշում չի կայացրել, սակայն նա արդեն մի քանի ամիս է, ինչ դժգոհություն է հայտնում Բոնդիից: Նրա հիմնական հավակնությունների թվում են Էփշտեյնի գործերի հետ կապված գործողությունները, որոնք Թրամփի համար քաղաքական խնդիր են դարձել:
Նա նաև բողոքել է Բոնդիի՝ հաղորդակցային թերություններից և դժգոհություն հայտնել, որ գերատեսչությունն, իր կարծիքով, բավարար ագրեսիվությամբ չի հետապնդում իր հակառակորդներին:

По словам четырех человек, знакомых с ходом разговоров, президент США Дональд Трамп в последние дни обсуждал возможность увольнения генерального прокурора, министра юстиции Пэм Бонди, поскольку он все больше разочаровывается в ее руководстве Министерством юстиции и в том, как она справляется с делом Эпштейна. Об этом сообщает The New York Times.
По словам источников, Трамп выдвинул идею замены Бонди на главу Агентства по охране окружающей среды Ли Зелдина.
Хотя Трамп еще не принял окончательного решения, но он уже несколько месяцев испытывает недовольство Бонди. Среди его главных претензий — действия в отношении дел Эпштейна, которые стали политической проблемой для Трампа.
Он также жаловался на ее недостатки как коммуникатора и выражал недовольство тем, что, по его мнению, ведомство недостаточно агрессивно преследует его противников.