Իրանի հյուսիսային Ալբորզ նահանգին ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հասցրած հարվածների հետևանքով զոհվել է առնվազն 18 խաղաղ բնակիչ, ևս 24-ը վիրավորվել են։ Այս մասին հայտնել է փոխնահանգապետ Քոդրաթոլլա Սեյֆը։
«Այս պահի դրությամբ հաստատվել է մեր 18 սիրելի հայրենակիցների մահը, որոնց թվում կա երկու փոքրիկ երեխա։ 24 բնակիչ ստացել է վնասվածքներ. նրանք անմիջապես տեղափոխվել են բժշկական հաստատություններ և գտնվում են հսկողության տակ»,- նրա խոսքերն է մեջբերում Fars գործակալությունը։
Փոխնահանգապետը նշել է, որ հակառակորդի գործողություններն անպատասխան չեն մնա, և յուրաքանչյուր նման հանցագործություն միայն ամրապնդում է ագրեսորների դեմ պայքարում իրանցի ժողովրդի վճռականությունը։

По меньшей мере 18 мирных жителей погибли и еще как минимум 24 ранены вследствие ударов США и Израиля по провинции Альборз на севере Ирана. Об этом сообщил заместитель губернатора Кодратолла Сейф.
«К настоящему моменту подтверждена гибель 18 наших дорогих соотечественников, среди которых есть двое маленьких детей. 24 жителя получили ранения, они были немедленно доставлены в медицинские учреждения и находятся под наблюдением», - приводит его слова агентство Fars.
Замгубернатора отметил, что действия противника не останутся без ответа и каждое такое преступление лишь укрепляет решимость иранского народа в борьбе с агрессорами.