Ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդի կրակոցից մահացած զինծառայողը սպա էր, ավագ լեյտենանտ: Այս մասին հայտնեցին NEWS.am-ի աղբյուրները: Մեր տեղեկություններով՝ նա բնակվել է Վանաձորում, զորակոչվել է Դիլիջանի զինկոմիսարիատից: Ծառայում է 2007թ:
Օրվա ընթացքում դեպքի առթիվ քրեական գործ կհարուցվի:
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 18-ին՝ ժամը 09:15-ի սահմաններում, ղարաբաղա–ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1990թ. ծնված Մհեր Հովհաննեսի Հակոբյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան վիշտը եւ իր զորակցությունը հայտնում Մ. Հակոբյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին եւ ծառայակիցներին:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, թե միջադեպի մանրամասները պարզելու համար տարվում է քննություն:

Армянский военнослужащий, погибший от азербайджанской пули утром 18 сентября на южном направлении линии соприкосновения вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана, был офицером – старшим лейтенантом. Об этом Новости Армении – NEWS.am стало известно из собственных источников. По нашим сведениям, он проживал в Ванадзоре, был призван в армию военным комиссариатом Дилижана. Служил с 2007 года. По факту будет возбуждено уголовное дело в течение дня.
Напомним, что утром 18 сентября около 09.15 на южном направлении линии соприкосновения вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана на боевом посту от осуществленного противником выстрела смертельное ранение получил армянский военнослужащий Мгер Акопян 1990 года рождения.
Министерство обороны Нагорно-Карабахской Республики разделяет горечь тяжелой утраты с родными, близкими и сослуживцами Мгера Акопяна. Как отмечается в сообщении пресс-службы Минобороны НКР, с целью выявить детали инцидента ведется следствие.