Թուրքիայի եւ Իսրայելի միջեւ հարաբերությունների կարգավորումը նախատեսող համաձայնագիրը երկու կողմերը ստորագրել են իրենց ԱԳ նախարարություններում։
Թուրքական CNNturk–ը գրել է, թե դիվանագիտական աղբյուրները տեղեկացրել են, որ Թուրքիա–Իսրայել հարաբերությունների կարգավորման համաձայնագիրը Թուրքիայի կողմից երկրի ԱԳՆ–ում մամուլի համար փակ պայմաններում ստորագրել է  ԱԳ փոխնախարար Ֆերիդուն Սինիրլիօղլուն։
Իսրայելական կողմից Իսրայելի  ԱԳՆ–ում ստորագրել է Իսրայելի ԱԳՆ–ի գլխավոր տնօրեն Դորե Գոլդը։
Նշենք, որ Թուրքիայի վարչապետ Բինալի Յլդըրըմը հայտնել էր, թե Իսրայելը համաձայնագրով փոխհատուցում է վճարելու «Մավի Մարմարա» գործողության ժամանակ սպանված Թուրքիայի քաղաքացիների ընտանիքներին եւ թույլ է տալու 10 հազար տոննա մարդասիրական օգնություն ուղարկել Գազայի հատված։

Turkey and Israel in their foreign ministries have signed an agreement that settles relationship between the countries.
The Turkish CNNturk writes, that according to diplomatic sources, the agreement on the settlement of relations between Turkey and Israel on the Turkish side was signed by the Deputy Foreign Minister Feridun Sinirlioglu in the Foreign Ministry without the presence of mass media.
On the Israeli side , the agreement was signed in the Israeli Foreign Ministry by the Israeli Foreign Ministry Director-General Dore Gold. The Turkish Prime Minister Binali Ylderem said that according to the agreement Israel will pay a compensation "to the families of the Turkish citizens killed during the Mavi Marmara" and will allows to send 10 tons of humanitarian aid to Gaza.