«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրություններին առանձին է մասնակցելու: Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 17-ին, «Ազատությանը» հայտնեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
«Կամ էլ եթե դաշինքով, ապա «Իմ քայլը» դաշինքի ֆորմատով: Մեծ հավանականությամբ այդպես էլ տեղի կունենա, բայց քանի որ դեռ վերջնական որոշում չի կայացվել, չնայած դեռ քաղաքապետի ընտրությունների ժամանակ էր կարծես որոշում կայացվել, որ պետք է «իմ քայլը» դաշինք լինի»,-ընդգծեց Փաշինյանը:
Հարցին, թե «Ելք»-ի իրենց գործընկերները կլինե՞ն դաշինքում, վարչապետի պաշտոնակատարը պատասխանեց. «Չեմ կարծում, որովհետեւ ասացի, որ Երեւանի ավագանու ընտրությունների ֆորմատով ենք գնալու»:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 16-ին Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական է վտվել վարչապետի պաշտոնից, իսկ դեկտեմբերին տեղի են ունենալու արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ:

На внеочередных парламентских выборах партия «Гражданский договор» выступит самостоятельно. Об этом заявил армянской службе радиостанции «Свобода» 17 октября и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян.
«Если и блоком, то в формате альянса «Мой шаг». По всей вероятности, так оно и будет. Но пока нет окончательного решения, хотя еще во время выборов в Совет старейшин Еревана, кажется, было принято решение о том, что должен быть блок «Мой шаг»», - сказал Пашинян.
Напомним, что глава Правительства 16 октября подал в отставку, чтобы спровоцировать проведение внеочередных парламентских выборов в декабре.