Երեւանում նոյեմբերի 27-ին տեղի է ունենում հանդիպում Թուրինի գործընթացի մասին իրազեկման շուրջ, որտեղ նախատեսվում է ներկայացնել ազգային զեկույցի հիմնական եզրակացություններն ու երաշխավորությունները, ինչպես նաեւ Կրթության եվրոպական հիմնադրամի գնահատականը։
Թուրինի գործընթացը գործընկեր երկրներում ենթադրում է վերլուծել մասնագիտական կրթության եւ ուսուցման (ՄԿՈւ) կապիտալի եւ քաղաքականության զարգացման խնդիրները, ՄԿՈւ բարեփոխումների մոնիթորինգ անցկացնել, գնահատել առաջընթացն ու քաղաքացիների վրա ազդեցությունը եւ համաձայնեցնել ապագա առաջնահերթությունները։
Միջոցառմանը մասնակցում են «Արեւելյան գործընկերության» հարցերի դեպարտամենտի հարեւանության եւ Եվրահանձնաժողովի ընդլայնման գծով բանակցությունների գլխավոր տնօրինության տնօրեն Լոուրենս Մերեդիթը, Հայաստանի կրթության եւ գիտության փոխնախարար Արեւիկ Անափիոսյանը, փորձագետներ։

An awareness-raising meeting on the Turin process is taking place in Yerevan on Wednesday. As it is planned to present the main conclusions and recommendations of the national report, as well as an assessment of the European Education Fund.
The Turin process in partner countries boils down to analyzing the problems of capital development and the policies of vocational education and training, monitoring the reforms, assessing progress and impact on citizens and agreeing on future priorities.
The event is attended by theDirector Lawrence Meredith, from the European Commission's Directorate General for Neighbourhood and Accession Negotiations, Armenian Deputy Minister of Education and Science Arevik Anapiosyan, experts.