Երեւանում նոյեմբերի 27-ին տեղի է ունենում հանդիպում Թուրինի գործընթացի մասին իրազեկման շուրջ, որտեղ նախատեսվում է ներկայացնել ազգային զեկույցի հիմնական եզրակացություններն ու երաշխավորությունները, ինչպես նաեւ Կրթության եվրոպական հիմնադրամի գնահատականը։
Թուրինի գործընթացը գործընկեր երկրներում ենթադրում է վերլուծել մասնագիտական կրթության եւ ուսուցման (ՄԿՈւ) կապիտալի եւ քաղաքականության զարգացման խնդիրները, ՄԿՈւ բարեփոխումների մոնիթորինգ անցկացնել, գնահատել առաջընթացն ու քաղաքացիների վրա ազդեցությունը եւ համաձայնեցնել ապագա առաջնահերթությունները։
Միջոցառմանը մասնակցում են «Արեւելյան գործընկերության» հարցերի դեպարտամենտի հարեւանության եւ Եվրահանձնաժողովի ընդլայնման գծով բանակցությունների գլխավոր տնօրինության տնօրեն Լոուրենս Մերեդիթը, Հայաստանի կրթության եւ գիտության փոխնախարար Արեւիկ Անափիոսյանը, փորձագետներ։

В Ереване 27 ноября проходит встреча по осведомлению о Туринском процессе, на которой планируется представить основные выводы и рекомендации национального доклада, а также оценку Европейского фонда образования.
Туринский процесс в странах-партнерах сводится к анализу проблем развития капитала и политики профессионального образования и обучения (ПОО), мониторингу реформ ПОО, оценке прогресса и влияния на граждан и согласованию будущих приоритетов.
В мероприятии принимают участие директор департамента по вопросам «Восточного партнерства» генерального директората по вопросам соседства и переговорам по расширению Европейской комиссии Лоуренс Мередит, заместитель министра образования и науки Армении Аревик Анапиосян, эксперты.