Երեւանի ավագանու ԲՀԿ  խմբակցությունը բնականաբար դեմ է քվեարկել ամանորյա միջոցառումների համար կառավարության կողմից 271 մլն դրամ հատկացնելու նախագծին: Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում նշեց ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Ես երբեւէ դեմ չեմ եղել տոները նշելուն եւ կարծում եմ, որ ցանկացած տոն պետք է նշվի պատշաճ, բայց 750 հազար դոլար հատկացնել ամանորյա միջոցառումներին ես համարում եմ քաղաքապետարանի կողմից ցինիկ վերաբերմունք՝ հաշվի առնելով, որ բազմաթիվ խնդիրներ կան Երեւանում, որ հրատապ լուծում են պահանջում»,-ասաց նա:
Զոհրաբյանը հավելեց, որ եթե երեւանցիների բոլոր կենսական խնդիրները լուծված լինեին՝ աղբահանություն, քաղաքի լուսավորություն, դա այլ իրավիճակ կենթադրեր. «Հատկապես արվարձաններում կարծես ռմբակոծված Դրեզդենը լինի լուսավորության եւ ասֆալտապատման առումով: Էլ չեմ խոսում վերելակների մասին, որոնց մոտ 10-15 տոկոսը մահվան վերելակներ են, որ շահագործել չի կարելի: Եվ այս պայմաններում 750 հազար դոլար հատկացնել Ամանորի միջոցառումներին, ես սա համարում եմ հերթական ցինիզմը: Այդ պատճառով ԲՀԿ խմբակցությունը դեմ է քվեարկել այդ նախաձեռնությանը»,-ընդգծեց ԱԺ պատգամավորը:
Դիտարկմանը, որ Երեւանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունից Հասմիկ Խաչունցը հայտարարել է, որ Նիկոլ Փաշինյանն էլ է լինելու հրապարակում եւ դա հնարավորություն է մի մեծ ընտանիքի մի մասը զգալու, վարչապետի հետ նշելու Ամանորը հրապարակում, նաիրա Զոհրաբյանն արձագանքեց. «Ես կարծում եմ, որ պարոն Փաշինյանի հետ հրապարակում Ամանորը կարելի էր նշել շատ ավելի զուսպ գումարներով եւ չեմ կարծում, որ պարոն Փաշինյանի համար գումարի չափն է եղել կարեւոր: Տոնը տոն չէ գումարով, արված ծախսի քանակով, տոնը հոգեվիճակ է, տրամադրություն է: Կարող էին ծախսել 100 հազար դրամ եւ տրամադրությունը լիներ տոնական, բայց եթե այսօր երեւանցին ունի բազում կենսական խնդիրներ եւ ես վստահ եմ, որ ոչ մի երեւանցին, բացի դեմագոգներից եւ պոպուլիստներից, չի կարող ողջունել, երբ իր վերելակը քանդված է, իր երեխան նստում է մահվան վերելակ, 750 հազար դոլար հատկացնում են տոնածառի միջոցառմանը»:

YEREVAN. – Prosperous Armenia group in the Yerevan council naturally voted against the draft bill proposing allocation of $750 thousand to New Year and Christmas celebrations, deputy of Prosperous Armenia parliamentary group said.
Naira Zohrabyan emphasized that she 'had never been against festivities', but she believes it is ‘cynical’ to allocate $750 thousand to the celebrations when capital city faces major problems, such as waste collection and illumination, which require immediate solution.
“This is the reason Prosperous Armenia group voted against the initiative,” she explained.
Naira Zohrabyan also reacted to the remark by Hasmik Khachunts from “My Step” group who said PM Nikol Pashinyan will be present at the square, and this will make everyone feel as a part of a large family.
“I think that the New Year with Mr. Pashinyan can be celebrated with a smaller amount, and I don’t think that the size of the amount was important for Mr. Pashinyan. The holiday is not a holiday due to the amount, size of spending. Holiday is a state of mind, festive mood. They could spend 100 000 drams [around $230 -ed.], but there would be festive mood.  Residents of Yerevan have urgent problems, and I am sure that not a single Yerevan resident, except demagogues and populists, cannot welcome the fact that $750,000 is allocated for the New Year celebrations when his elevator is broken, and it may become an elevator of death for his child,” she added.