Արցախում ադրբեջանական հարձակման հետեւանքով վիրավորում ստացած 19 զինծառայողներից 2-ը դուրս են գրվել հիվանդանոցից, մյուս զինծառայողները շարունակում են բուժում ստանալ: Այս մասին NEWS.am-ի  հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արամ Թորոսյանը։
«10 վիրավոր զինծառայող բուժում են ստանում Երեւանում, այդ թվում՝ ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողը, նրա առողջական վիճակում նկատվում է դրական շարժ: Մյուս 9 զինծառայողներից 1-ի վիճակը գնահատվում է ծանր, 3-ինը՝ միջին ծանրության, մյուսներինը գնահատվում է թեթեւ, նրանք ապաքինման փուլում են»,– նշեց Արամ Թորոսյանը։
Արցախի առողջապահության նախարար Միքայել Հայրիյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ Արցախում գտնվող վիրավոր զինծառայողների առողջական վիճակը լավ է, նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 1-ին ժամը 09:00-ից սկսած, Արցախի Հանրապետության հյուսիսային եւ հյուսիս-արեւմտյան սահմանագոտու մի շարք հատվածներում ադրբեջանական ստորաբաժանումները դիմել են սադրանքի՝ կատարելով շփման գիծը հատելու փորձեր, որոնք կասեցվել են ՊԲ ստորաբաժանումների ուժերով: Այդ սադրանքների հետեւանքով հայկական կողմն ունեցել է երկու զոհ։

Two of the nineteen servicemen wounded as a result of Azerbaijani aggression in Artsakh were discharged from the hospital, and the rest are still being treated, spokesman for the Defense Ministry Aram Torosyan told NEWS.am.
"Ten wounded servicemen are being treated in Yerevan, including one in extremely serious condition. There is a positive dynamic in his condition. The condition of another one is assessed as heavy, the condition of three others as moderate, the condition of the rest is assessed as light, they are on their way to recovery," said Aram Torosyan.
Artsakh Health Minister Mikayel Hayriyan said the condition of the wounded servicemen treated in Artsakh is good and their lives are not in danger.
It should be reminded that since the morning of August 1 Azerbaijani units resorted to provocations and ceasefire violations on the line of contact with Artsakh. As a result of the provocations and shootings two Karabakh servicemen were killed and 19 wounded. The situation is still tense.