Թուրքիայում ընտրությունները նշանակվել են մայիսի 14-ին, կիրակի օրը հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի» լրատվական գործակալությունը։
«Դուք առաջին անգամ կքվեարկեք մայիսի 14-ին կայանալիք ընտրություններում»,- ասել է Էրդողանը Բուրսայում երիտասարդների հետ հանդիպման ժամանակ, որը հեռարձակվել է հեռուստատեսությամբ։
Ավելի վաղ Hurriyet թերթը, հղում տալով իր աղբյուրներին, հայտնել էր, որ Էրդողանը կարող է մարտի 10-ին հրամանագիր ստորագրել՝ ընտրությունների օրը նշանակելու մայիսի 14-ին։ Էրդողանի լիազորությունները բավարար են հրամանագրից 60 օր հետո խորհրդարանը ցրելու եւ արտահերթ ընտրություններ նշանակելու համար։

Выборы в Турции назначены на 14 мая, заявил в воскресенье президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган, передает РИА Новости.
«Вы впервые проголосуете на выборах, которые состоятся 14 мая», - заявил Эрдоган на встрече с молодежью в Бурсе, транслировавшейся по ТВ.
Газета Hurriyet ранее сообщила со ссылкой на источники, что Эрдоган может 10 марта подписать указ о назначении даты выборов на 14 мая, так как для одобрения переноса даты выборов в парламенте коалиции правящей партии и MHP не хватит голосов. Полномочий Эрдогана достаточно для роспуска парламента и объявления досрочных выборов через 60 дней после указа.