ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ աջակցում է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հանրապետությունում առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններում։
«Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ Հայաստանի մեծ բարեկամն ու առաջնորդը, իր երկիրը դարձնում է հզոր, հարուստ և շատ անվտանգ։ Նիկոլն ամբողջությամբ կիսում է իմ ՏԵՍԼԱԿԱՆԸ Հայաստանի և ամբողջ Հարավային Կովկասի ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ և ԲԱՐԳԱՎԱՃՄԱՆ վերաբերյալ։
Մեր պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն վերջերս այցելել էր Հայաստան, որտեղ առաջ մղեց մի քանի կարևոր համաձայնագրեր մեր երկու երկրների համար։ Շուտով Միացյալ Նահանգներն ու Հայաստանը միասին կսկսեն «Միջազգային խաղաղության և բարգավաճման համար Թրամփի ուղու» կառուցումը, որը կվերափոխի Հարավային Կովկասը և կօգնի մեր հրաշալի ամերիկյան էներգետիկ ընկերություններին մուտք ստանալ Կենտրոնական Ասիայից մինչև Միացյալ Նահանգներ։
Այս պատճառներով Նիկոլը ստանում է իմ ԼԻԱԿԱՏԱՐ և ԱՆՎԵՐԱՊԱՀ աջակցությունը 2026 թվականի հունիսի 7-ի վերընտրման համար։ Նիկոլի օգնությամբ մենք Միացյալ Նահանգները, Հայաստանը, Հարավային Կովկասը և Կենտրոնական Ասիան կբարձրացնենք մինչև նախկինում չտեսնված բարձունքներ։ Հայաստանը կրկին կդարձնենք մեծ», - գրել է ամերիկացի առաջնորդը Truth Social սոցիալական ցանցում։

US President Donald Trump has announced that he endorses Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s candidacy in the upcoming National Assembly elections in Armenia.
“Prime Minister Nikol Pashinyan, of Armenia, a great friend and Leader, is making his Country strong, wealthy, and very secure! Nikol completely shares my vision of PEACE and PROSPERITY for Armenia and the entire South Caucasus region.
Our Secretary of State, Marco Rubio, just traveled to Armenia, where he advanced several important Deals for both our Countries.
Soon, the United States and Armenia will break ground together on the Trump Route for International Peace and Prosperity, which will transform the South Caucasus, and help our wonderful American Energy Companies gain access from Central Asia all the way to the United States.
For these reasons, Nikol has my COMPLETE and TOTAL Endorsement for Re-Election on June 7, 2026.
With Nikol's help, we will bring the United States, Armenia, the South Caucasus, and Central Asia to greater heights than ever before. Make (Armenia) Great Again — MAGA!” Trump wrote on Truth Social.