Հօգուտ Հայաստանի Հանրապետության կբռնագանձվի 131 միլիոն 358 հազար դրամ. Դատախազության՝ պետշահերի պաշտպանության հերթական հայցը բավարարվել է: Այս մասին NEWS.am–ին հայտնում են ՀՀ Գլխավոր Դատախազությունից:
Վճռով անվավեր է ճանաչվել 2005 թվականի ապրիլի 26-ին Հայաստանի Հանրապետության անունից Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանի լիազորված անձի և «Արարատ Մոթորս» ՍՊ ընկերության միջև կնքված՝ Երևան քաղաքի Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքի Ծովակալ Իսակովի 16/4 հասցեում գտնվող՝ 0.40935 հա մակերեսով հողամասի առուվաճառքի պայմանագիրը:
Նկատի ունենալով, որ առկա է նշված հողամասը վերադարձնելու անհնարինություն, վճիռն օրինակ ուժի մեջ մտնելուց հետո, որպես պայմանագրի անվավերության հետևանք՝ ՍՊ ընկերությունից կբռնագանձվի 131 միլիոն 358 հազար դրամ:

В пользу Республики Армения будет конфисковано 131 млн. 358 тыс. драмов. Удовлетворен очередной иск о защите государственных интересов Генеральной прокуратуры Армении.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Генпрокуратуры республики, решением суда недействительным признан договор купли-продажи земельного участка площадью 0,40935 га, расположенного по адресу город Ереван, улица Адмирала Исакова 16/4, заключенный 26 апреля 2005 года от имени Республики Армения между уполномоченным лицом министра обороны Армении Сержа Саркисяна и ООО «Арарат Моторс».
С учетом того, что возвращение упомянутого земельного участка невозможно, после вступления вердикта в законную силу с компании будет конфисковано 131 млн 358 тыс. драмов, как последствие недействительности договора.