«2031 թվականի համար մենք նպատակ ենք դնում ստորագրել և վավերացնել Ադրբեջանի հետ խաղաղության համաձայնագիրը»։ Դրա մասին Հանրային հեռուստաընկերության եթերում նախընտրական բանավեճի ժամանակ հայտարարել է արձակուրդում գտնվող Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, որը գլխավորում է երկրում այժմ իշխող «ՔՊ» կուսակցության պատգամավորության թեկնածուների համամասնական ցուցակը։
Նա նաև հայտնել է հյուսիսային և հարավային ուղղություններով երկաթուղային հաղորդակցություն գործարկելու, սահմանների լիակատար բացմանը հասնելու, ինչպես նաև Հայաստանի տարածքով նավթամուղներ, գազամուղներ և էլեկտրահաղորդման գծեր անցկացնելու ծրագրերի մասին։
Փաշինյանը հավելել է, որ իշխող կուսակցությունը մտադիր է մինչ այդ ժամանակահատվածը հասնել Եվրոպական միության հետ վիզային ռեժիմի ազատականացմանը։

На 2031 год мы ставим цель подписать и ратифицировать мирное соглашение с Азербайджаном. Об этом во время предвыборных дебатов на Общественном телевидении заявил находящийся в отпуске премьер-министр Армении Никол Пашинян, который возглавляет пропорциональный список кандидатов в депутаты ныне правящей в стране партии «Гражданский договор».
Он также сообщил о планах запустить железнодорожное сообщение в северном и южном направлениях, добиться полного открытия границ, провести по Армении нефтепроводы, газопроводы, ЛЭП.
Пашинян добавил, что правящая партия намерена к этому времени добиться либерализации визового режима с Евросоюзом.