Դեկտեմբերի 6-ից 9-ը կայացավ սեղանի թենիսի Ստեփանակերտի առաջնություն՝ տղամարդկանց եւ կանանց թիմերի միջեւ, հաղորդում է Sportinfo.am գործակալությունը: Տղամարդկանց առաջնությանը առաջին տեղը գրավեց ազգային անվտանգության ծառայության հավաքականը: Երկրորդ եւ երրորդ տեղերը համապատասխանաբար զբաղեցրին՝ Արցախի պետհամալսարանի եւ Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի թիմերը:
Կանանց առաջնությանը 1-3-րդ տեղերը համապատասխանաբար զբաղեցրին Փրկարար ծառայության, Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի եւ Արցախի պետհամալսարանի թիմերը:
Տղամարդկանց եւ կանանց մրցումների հաղթողները պարգեւատրվել են Կամավոր ֆիզկուլտուրայի եւ մարզական միության գավաթով, ԼՂՀ Սպորտի պետական կոմիտեի պատվոգրերով եւ դրամական պարգեւներով:
Իսկ դեկտեմբերի 5-10-ը Ստեփանակերտում Շախմատիստի կենտրոնական տանը կայացել է ԼՂՀ Շախմատի ֆեդերացիայի գավաթի խաղարկությունը՝ 32 ուժեղագույն շախմատիստների մասնակցությամբ: Համառ պայքարում մրցաշարի հաղթող դարձավ ԼՂՀ ՊԲ զինծառայող Հովիկ Հայրապետյանը, իսկ երկրորդ տեղը զբաղեցրեց շախմատի մարզիչ Արթուր Բալայանը:

Dec. 6-9 table tennis championship was held in Stepanakert between men’s and women’s teams, Sportinfo.am informs. National Security team heads the list, followed by Artsakh State University and Stepanakert Municipality teams ranking second and third respectively.
In women’s championship Rescue Service team, Stepanakert Municipality and Artsakh State University teams took first-third places. Winners were awarded with Voluntary Sports Society Cup, honorary certificates by NKR State Committee on Sports as well as cash prizes.
NKR Chess Federation tournament Cup took place with participation of 32 chess players in Stepanakert Chess House on Dec.5-7. NKR serviceman Hovik Hayrapetyan came out on top winning also the Challenge Cup, honorary certificate and a cash prize. The coach of republican chess school Arthur Babayan was second.