«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի կառավարական աղբյուրների փոխանցմամբ՝ նոր կառավարության ձևավորման գործընթացում անորոշ է ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետագա պաշտոնավարման հարցը։
Մեր տեղեկություններով՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը գուցե չվերանշանակի Գրիգորյանին Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնում։ Այս պահին վերջնական որոշման մասին չի հայտարարվել, սակայն կան տեղեկություններ, որ Արմեն Գրիգորյանի «աթոռը երերում է»։
Հիշեցնենք՝ Արմեն Գրիգորյանը 2018 թվականից ղեկավարում է Անվտանգության խորհուրդը։ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամ է։ «Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկությունը ճշտելու նպատակով կապ հաստատեց ՀՀ Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի մամուլի գծով պատասխանատու Տաթև Անտոնյանի հետ, որը հայտնեց, որ Արմեն Գրիգորյանին չվերանշանակելու վերաբերյալ տեղեկություն չունի»։

Газета «Жоховурд» пишет: «По сведениям правительственных источников газеты «Жоховурд», в процессе формирования нового правительства вопрос дальнейшего пребывания на должности секретаря Совета безопасности РА Армена Григоряна остается неопределенным.
По нашим сведениям, премьер-министр Никол Пашинян, возможно, не переназначит Григоряна на должность секретаря Совета безопасности. На данный момент об окончательном решении не объявлено, однако есть сведения, что «кресло под Арменом Григоряном шатается».
Напомним, что Армен Григорян с 2018 года возглавляет Совет безопасности. Является членом партии «Гражданский договор». Газета «Жоховурд» для уточнения информации связалась с ответственным по связям с прессой секретаря Совета безопасности Татев Антонян, которая заверила, будто не располагает информацией о том, что Армена Григоряна не переназначат».