«Բարսելոնայի» նախագահ Ժոան Լապորտան հայտարարել է, որ անակնկալի է եկել այն խոսակցություններից, թե ինքը վատ հարաբերություններ ունի «կապտանռնագույնների» մարզիչ Պեպե Գվարդեոլայի հետ։
«Չեմ հասկանում՝ ինչպես կարելի է նման բաներ խոսել։ Գվարդեոլան հիանալի մարդ է, աշխարհի լավագույն մարզիչը, եւ մենք էլ հրաշալի հարաբերությունների մեջ ենք»,- հայտարարել է Լապորտան։
Հիշեցնենք, որ ակումբի ղեկավարությունը համաձայնության է եկել վերջինիս պայմանագիրը երկարաձգելու հարցում։ Գվարդեոլան «Բարսային» կմարզի նաեւ հաջորդ խաղաշրջանում։

Президент испанской «Барселоны» Жоан Лапорта заявил, что пребывает в недоумении относительно тех слухов, согласно которым у него натянутые взаимоотношения с наставником «сине-гранатовых» Пепом Гвардьолой.
«Я не понимаю, как могут говорить такие вещи? Гвардьола прекрасный человек, лучший тренер мира, и у нас прекрасные взаимоотношения. Я бы даже сказал, сердечные», — заявил Лапорта.
Напомним, что руководство клуба достигло соглашения с Гвардьолой относительно продления контракта последнего. Гварди будет тренировать «Барсу» и в следующем сезоне.