Փետրվարի 5-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Երևանում ԵԱՀԿ գրասենյակի ղեկավար Սերգեյ Կապինոսին: Ինչպես NEWS.am-ը տեղեկանում է ԱԺ հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, զրուցակիցները բարձր են գնահատել ՀՀ ԱԺ և ԵԱՀԿ Երևանի գրասենյակի համագործակցությունը եւ արձանագրել, որ նախորդ տարվա ընթացքում հաջողությամբ իրականացվել են 2009թ. ապրիլի 15-ի ՀՀ ԱԺ և ԵԱՀԿ Երևանի գրասենյակի միջև կնքված Համագործակցության հուշագրով նախատեսված բոլոր միջոցառումները:
Հաշվի առնելով այդ հանգամանքը` ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն առաջարկել է ամփոփել 2010թ. համար նախատեսված համագործակցության ծրագրերը և շարունակել համատեղ սերտ աշխատանքը ՀՀ ԱԺ մասնագիտական կարողությունների զարգացման բնագավառում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաև քննարկել են եվրոպական չափանիշների համաձայն ՀՀ օրենսդրությունը կատարելագործելու հարցը:

Speaker of the RA Parliament Hovik Abrahamyan held a meeting on February 5 with Head of the OSCE office in Armenia Sergey Kapinos. The Information and Public Relations Department, RA Parliament, told NEWS.am that the sides made a high appraisal of the cooperation between the RA Parliament and OSCE office in Yerevan. They pointed out the successful implementation of all the measures under a memorandum signed between the RA Parliament and the OSCE office in Yerevan on April 15.
In this context, Speaker Abrahamyan proposed summarizing the 2010 cooperation programs and continuing close cooperation in the RA Parliament personnel development.