Փետրվարի 5-ին Ստամբուլում կայացել է Աֆղանստանում Միջազգային անվտանգության աջակցման ուժերի մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների ձեւաչափով նիստը, որին մասնակցել է նաեւ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը:
ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նիստի ավարտին ՀՀ պաշտպանության նախարարն առանձնազրույցներ է ունեցել ՆԱՏՕ-ի անդամ եւ գործընկեր երկրների պաշտպանության նախարարների ու Եվրոպայում դաշնակցային ուժերի գերագույն հրամանատար, ծովակալ Ջեյմս Ստավրիդիսի հետ:
Առանձնազրույցների ընթացքում քննարկվել են Աֆղանստանում Միջազգային անվտանգության աջակցման ուժերում ՀՀ զինված ուժերի մասնակցությանը, ինչպես նաեւ միջազգային խաղաղապահ գործողություներին եւ վարժանքներին առնչվող մի շարք այլ հարցեր:

5 февраля в Стамбуле состоялось заседание министров обороны стран-участниц Международных сил содействия безопасности (ISAF ) в Афганистане, в котором принял участие также министр обороны Армении Сейран Оганян.
Как сообщили Новости Армении — NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны, по завершении заседания Оганян провел отдельные беседы с министрами обороны стран-членов НАТО и стран-партнеров, а также с Верховным главнокомандующим силами НАТО в Европе Джеймсом Ставридисом.
В ходе бесед был обсужден вопрос участия вооруженных сил Армении в Международных силах содействия безопасности в Афганистане, а также ряд вопросов, касающихся международной миротворческой деятельности и военных учений.