Հայաստանը եւ Ադրբեջանը միջնորդներին դեռ չեն ներկայացրել իրենց առաջարկությունները Մադրիդյան փաստաթղթի վերաբերյալ, որի պատճառով կողմերի միջեւ դեռեւս փոխըմբռնում չկա։ АПА ադրբեջանական գործակալությանը տված հարցազրույցի ժամանակ հայտարարել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուս համանախագահ Յուրի Մերզլյակովը։
Ինչ վերաբերվում է տարածաշրջանային այցելությանը, որի մասին միջնորդները հայտնել էին Սոչիում՝ Հայաստանի, Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի նախագահների եռակողմ հանդիպման ժամանակ, Մերզլյակովը նշել է, որ Մինսկի խմբի համանախագահները նախ պետք է կողմերից ստանան առաջարկությունները, հետո միայն մտածեն շրջագայության մասին։
Հիշեցնենք, որ Սոչիի հանդիպումից հետո, հունվարի 25-ին Մերզլյակովը հայտարարել էր, որ Երեւանը եւ Բաքուն երկու շաբաթվա ընթացքում պետք է ներկայացնեն իրենց առաջարկությունները Մադրիդյան փաստաթղթի այն կետերի առնչությամբ, որոնց վերաբերյալ նրանք դեռեւս չեն հասել փոխըմբռման։

Armenia and Azerbaijan have not yet submitted to the mediators their proposals concerning the points of the Madrid document they have not yet reached an agreement on, Yuri Merzlyakov, Russian Co-Chairman of the OSCE Minsk Group, told the APA News Agency.
As regards the regional visit the mediators spoke of at the Armenian-Azerbaijani-Russian presidential meeting in Sochi, Merzlyakov pointed out that the Co-Chairmen will think of visiting the region after they have received the conflicting parties’ proposals.
NEWS.am reminds readers that at the Sochi meeting on January 25 Merzlyakov stated that the sides are supposed to submit to the mediators their proposals concerning the points of the Madrid document they have not yet reached an agreement on within two weeks.