Փետրվարի 17-ին, Ոստիկանության Կոտայքի բաժնի Գառնիի բաժանմունք է դիմել Երեւան քաղաքի բնակիչ, 45-ամյա Համլետ Ասատրյանը եւ հայտնել, որ հունվարի 15-ից մինչեւ փետրվարի 17-ն ընկած ժամանակահատվածում անհայտ անձը կամ անձիք Ձորաղբյուր գյուղում գտնվող եւ իրեն պատկանող առանձնատնից խոշոր չափի գողություն են կատարել:
Ոստիկանությունից NEWS.am-ին հայտնել են, որ գողություն կատարողները ցանկապատի վրայով ներս են մտել տարածք, այնուհետեւ, նկուղի պատուհանի ճաղավանդակը կոտրելով, գողացել են 40 շիշ տարբեր տեսակի ալկոհոլային խմիչքներ, որը եղել է հյուրասենյակում, իսկ ննջասենյակից՝ ոսկյա եւ արծաթյա մատանիներ, անտիկվար մոմակալներ եւ այլ իրեր:

17 февраля в Котайкское отделение полиции Армении обратился житель города Еревана, 45-летний Гамлет Асатрян, с заявлением о том, что в период с 15 января по 17 февраля неизвестный, или неизвестные лица проникали в его загородный дом в селе Дзорахбюр, и совершили ограбление в особо крупных размерах.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Полиции, злоумышленники проникли на территорию через забор, сломали решетку окошка подвала, забрали 40 бутылок различных алкогольных напитков, которые находились в гостиной, затем проникли в спальную и забрали серебряные кольца, антикварные подсвечники, и прочие предметы.