Այսօր՝ փետրվարի 18-ին, առավոտյան 09:05-ին, գործարար պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանին պատկանող Ախուրյանի Շաքարի գործարանի բակից շարժվել է աշխատակիցներով լիքը 4 միկրոավտոբուս եւ մեկ մեծ մարդատար ավտոբուս, որով նրանց տարել են ընտրության: Այս մասին հաղորդում է ԳԱԼԱ հեռուստաընկերությունը:
ԳԱԼԱ-ի տեսախցիկը ֆիքսել է նաեւ այդ ավտոբուսների համարները: «Ուղեւորներով լիքը ավտոբուսները մեզ կանգնեցնել չի հաջողվել:
Գործարանի ինժեները հաղորդեց, որ մարդկանց տանում են ընտրության Գյումրու Գարեգին Նժդեհի հրապարակ: Սակայն, այնուամենայնիվ, մենք ֆիքսեցինք, որ ավտոբուսները դուրս են եկել Գյումրի-Երեւան մայրուղի: Հորդորում ենք մեր գործընկեր լրագրողներին դիմավորել Սամվել Ալեքսանյանի գործարանում աշխատող Երեւանում ընտրող գյումրեցի աշխատակիցներին:
Հորդորում ենք նաեւ հայրենի իրավապահներին ընդունել ի գիտություն այս հաղորդումը եւ գնալ հետքերով՝ ու՞ր են գնում գյումրեցի ընտրողները:
Հավելենք, որ մեր ունեցած տեղեկությունների համաձայն, գործարանի աշխատակիցներին տալու են քվեաթերթիկ, որի վրա նշված է լինելու Սերժ Սարգսյանի անունը: Քվեաթերթիկը ընտրողը պետք է գցի քվեատուփը, իր հետ տեղամասից դուրս բերելով իրեն հանձնված մաքուր քվեաթերթիկը: Ի գիտություն հարգելի իրավապահների,քիչ անց կտեղադրենք նաեւ կադրեր, որտեղ պարզորոշ երեւում են մեքենաների պետհամարանիշերը»,-ասված է ԳԱԼԱ-ի հաղորդագրության մեջ:

Ширакская телекомпания «ГАЛА» сообщает, что один пассажирский автобус и четыре микроавтобуса с сотрудниками сахарного завода Ахуряна, принадлежащего депутату парламента Армении, предпринимателю Самвелу Алексаняну, 18 февраля в 09:05 выехали в направлении Еревана.
Камера телекомпании зафиксировала также госномера транспортных средств. «Нам не удалось остановить автобусы, полные пассажиров», - сообщают сотрудники телекомпании.
По словам инженера завода, людей везут голосовать на участок на площади Гарегина Нжде в Гюмри. Однако тележурналисты зафиксировали, что сотрудников сахарного завода везут по маршруту Гюмри – Ереван.
«Призываем наших коллег-журналистов встретить сотрудников завода Самвела Алексаняна, доставляемых голосовать в Ереване», - отмечает т/к
«ГАЛА». Она также призвала правоохранительные органы отреагировать на сообщение и выяснить, куда направляются избиратели региона.
Отметим, что по имеющимся у телекомпании «ГАЛА» данным, сотрудникам завода будут розданы избирательные бюллетени с галочками напротив фамилии действующего президента Сержа Саргсяна, которые они должны вбросить в избирательную урну, и вынести с собой с избирательного участка чистый избирательный бюллетень.