Պաշտոնական այցով Ֆրանսիայում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը փետրվարի 11-ին հանդիպել է Ֆրանսիայի նախագահի ռազմական հատուկ գրասենյակի ղեկավար, ծովակալ Էդուար Գիյարի հետ:
ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ ռազմական համագործակցության ծրագրերը եւ Փարիզում ստորագրված համաձայնագրի դրույթները, անդրադարձել են տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներին, հավանական զարգացումներին արձագանքելու հնարավորություններին:
Նույն օրը ՀՀ պաշտպանության նախարարը մասնակցել է Փարիզի Հաղթական կամարի հավերժական կրակի մոտ կազմակերպված պսակադրման եւ բոցավառման արարողությանը, այցելել է ՅՈՒՆԵՍԿՈ-ի կազմակերպած ցուցահանդես, որտեղ ներկայացված են նկարիչ եւ քանդակագործ Արտո Չախմախչյանի աշխատանքները:

RA Minister of Defense Seyran Ohanyan, who is on an official visit to France, held a meeting on February 11 with Edouard Guillaud, Chief of the personal staff of the French President.
The Information and Public Relations Department, RA Ministry of Defense, told NEWS.am that the sides discussed bilateral military cooperation programs, agreements signed in Paris, as well as regional security problems and possible developments.
The same day Minister Ohanyan attended a wreath laying and flame ignition ceremony near the eternal flame of the Triumphal Arch, visited a UNESCO-arranged exhibition of Arto Tchakmakchian’s works.