Բորիս Բերեզովսկիի մահվան գործով հետաքննությունը դադարեցվել է մինչեւ փորձաքննությունների արդյունքները ստանալը: Այս մասին այսօր` ապրիլի 18-ին, հայտարարել է Թեմզ Վելի ոստիկանական շրջանի ներկայացուցիչ Ֆրանսին Ռոդրիգեսը, հայտնում է «Ռոսբալթ»-ը:
«Ներկա պահին գործի մեջ որեւէ առաջընթաց չկա: Մենք դեռ դատաքննիչ գրասենյակից  ակնկալում ենք փորձաքննության արդյունքները»,- ասել է Ռոդրիգեսը, որի խոսքերը մեջբերում են համացանցային լրատվամիջոցները:
Հիշեցնենք, որ օլիգարխի մարմինը հայտնաբերվել է մարտի 23-ին Մեծ Բրիտանիայի իր տան լոգարանում: Փորձաքննությունները հաստատել են, որ նա խեղդամահ է եղել: Բորիս Բերեզովսկիի մահվան հանգամանքների պաշտոնական հետաքննությունը սկսվել է մարտի 28-ին:

Следствие по делу о смерти Бориса Березовского приостановлено до появления результатов экспертизы и вскрытия тела. Об этом 18 апреля сообщил представитель полицейского округа Темз-вэлли Франсин Родригес, передает «Росбалт».
«В настоящий момент никаких новостей и подвижек в деле нет. Мы все еще ожидаем результатов экспертизы от офиса коронера», - сказал Родригес, слова которого цитируют интернет-СМИ.
Напомним, олигарх был найден в ванной комнате собственного дома в Великобритании 23 марта. Эксперты установили, что он умер от удушения. Официальное расследование обстоятельств смерти Бориса Березовского началось 28 марта.