Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն, այսօր՝ մայիսի 17-ին, հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված մայրաքաղաք Ստեփանակերտում նոր մարզահամալիրի կառուցման հետ կապված հարցերին:
Մարզահամալիրի նախագիծը ներկայացրել է քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:
Նախագահ Սահակյանն իր խոսքում կարեւորել է նման օբյեկտի առկայությունը Ստեփանակերտում՝ հավելելով, որ այն մեծապես կնպաստի հանրապետությունում  սպորտի եւ ֆիզիկական կուլտուրայի զարգացմանն ու մասսայականացմանը:
Երկրի ղեկավարը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել նախագծի կատարելագործման ուղղությամբ՝ ընդգծելով, որ այն պետք է իրականացվի պատշաճ մակարդակով եւ անթերի:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են ԼՂՀ կառավարությանն առնընթեր սպորտի պետական կոմիտեի նախագահ Ռազմիկ Հովսեփյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

STEPANAKERT. – President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan convened a working consultation dedicated to the construction of a new sport complex in capital Stepanakert.
The preliminary project of the complex was presented by the minister of municipal engineering Karen Shahramanyan, NKR president’s press service reported.
President Sahakyan considered important the existence of such a facility in Stepanakert, adding that it would substantially contribute to the development and popularization of sport and physical culture in the republic.
Head of the state gave instructions to improve the project, stressing that it should be done properly and perfectly.
Chairman of the State Committee on Sports under the NKR Cabinet of Ministers Razmik Hovsepyan and other officials participated in the meeting.