«Հրապարակը» գրում է, թե տեւական ժամանակ է, ինչ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի որդի Կարինը Հայաստանում չէ: Նա իր ընկերոջ` Լեւոն Բաղրամյանի հետ մեկնել է ԱՄՆ:
Ի դեպ, Արմեն Մարտիրոսյանի՝ ոստիկանություն տարվելու նկարահանումը կատարել է նրա հետ ոստիկանություն բերման ենթարկված Լեւոնը, որը ժամանակավորապես թողել էր Պետդեպում իր աշխատանքը եւ հետընտրական ողջ ընթացքում Կարինի կողքին էր:
Հիշեցնենք, որ Կարինը միակ մարդն էր, որին լսում եւ որի հետ իր անելիքների, առավել ստույգ` «չանելիքների» մասին կիսվում էր Րաֆֆի Հովհաննիսյանը: Ինչպես տեղեկացրին Հովհաննիսյաններին մոտ կանգնած մեր աղբյուրները, Կարինն ԱՄՆ-ից Հայաստան էր եկել ոչ միայն նախագահական ընտրություններում հոր կողքին լինելու, այլեւ հայաստանյան «հեղափոխության», այդ օրերի անցքերի մասին գիրք գրելու համար: Երբ կլինի գիրքը՝  չգիտեն, սակայն Կարինը մի քանի օրից՝ մայիսի 20-ին, կրկին կվերադառնա Հայաստան:

Долгое время сын экс-кандидата в президенты Армении, лидера партии «Наследие» Раффи Ованнисяна, Карин, не находится в Армении. Он со своим другом Левоном Баграмяном уехал в США. Об этом пишет газета «Грапарак».
Кстати, съемку того, как Армена Мартиросяна отвозят в полицию, сделал подвергшийся с ним приводу в полицию Левон, который временно оставил свою работу в Госдепартаменте и в послевыборный период находился рядом с Карином.
Напомним, что Карин единственный человек, которого слушает и с которым делится Раффи Ованнисян. Как сообщили источники, близкие к Ованнисянам, Карин из США приехал в Армению не только для того, чтобы на президентских выборах быть рядом с отцом, но и для того, чтобы написать книгу о «революции» в Армении, о событиях этих дней. Когда появится книга, неизвестно, однако Карин через несколько дней, 20 мая, возвратится в Армению.