Հայաստանի Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ակադեմիական թատրոնի տնօրեն Կամո Հովհաննիսյանը հերքել է այն լուրը, թե Օպերայի շենքի ճակատային մասը «ճաքերով է պատված»: NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Հովհաննիսյանը նշել է, որ շենքի մի մասը երեսպատված է, եւ հենց այնտեղ կան փոքրիկ ճաքեր, որոնք, բնականաբար, առաջացել են եղանակային պայմանների պատճառով:
Ըստ նրա` ճաքեր կան շենքի բետոնե եւ երեսպատված հատվածներում, իսկ քարերի վրա ճաքեր չկան: «Այդ ճաքերն առաջացել են քամու, անձրեւի եւ արեւի ազդեցությունից: Երեսպատում ունեցող ցանկացած շինություն ունի փոքրիկ ճաքեր, եւ դա բնական է»:
Ընդ որում, ըստ Հովհաննիսյանի, չպետք է մոռանալ, որ Օպերայի շենքի արտաքին հատվածը վերջին անգամ վերանորոգվել էր 1980թ. : «Նման անհեթեթ տեղեկություն տարածողները մարդուն կարող են պարզապես խելագարության հասցնել: Ես 100 տոկոսով վստահ եմ, որ Օպերայի շենքին ոչ մի լուրջ ճաքեր չեն սպառնում»:
Նշենք, լրատվամիջոցներում լուր է տարածվել, որ Օպերայի շենքի ճակատային հատվածը ճաքերով է պատվել` Ազատության հրապարակի տակ կառուցված ավտոկայանատեղիի հետեւանքով:

Директор Государственного академического театра оперы и балета Армении имени Спендиарова Камо Ованнисян опроверг муссируемую информацию о том, что фасадная часть здания Оперы «покрыта трещинами». В беседе с корреспондентом Новости Армении-NEWS.am Ованнисян отметил, что часть здания отштукатурена, и именно на ней есть маленькие трещины, наличии которых естественно, ввиду погодных условий.
По его словам, трещины есть на бетонной и отштукатуренной части здания, а на самих камнях трещин нет: «Эти трещины появились вследствие воздействия ветра, дождя и солнца. Любое здание, отделанное штукатуркой или бетоном, имеет маленькие трещины, и это нормально».
При этом Ованнисян отметил, что не стоит забывать о том, что внешняя часть здания Оперы была в последний раз отремонтирована в 1980 году: «Люди, распространяя подобную нелепую информацию о том, что здание Оперы «покрыто трещинами», могут просто довести человека до сумасшествия. Я на 100 процентов гарантирую, что зданию Оперы никакие серьезные трещины не угрожают».
Отметим, что в СМИ муссируется информация о том, что фасадная часть здания Оперы покрыта трещинами, вследствие построенной под Площадью Свободы автостоянки.