Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը Երեւանի 33-րդ թաղամասի (Ֆիրդուսի) հանրային գերակա շահ ճանաչված գոտու նախկին բնակիչների խնդրանքով հանդիպել է նրանց ներկայացուցիչների հետ:
Քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ բնակիչները մտահոգություններ են փոխանցել քաղաքապետին՝ իրենց իրացված տարածքների հետ կապված հարցերի լուծման ձգձգման կապակցությամբ:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, հիշեցնելով, որ ՀՀ վարչապետին կից ստեղծված է  միջգերատեսչական հանձնաժողով, նշել է, որ այն համակողմանիորեն քննարկում է ստեղծված իրավիճակի լուծման եղանակները:
Տարոն Մարգարյանը նաեւ վստահեցրել է, որ որպես հանձնաժողովի անդամ՝ մշտապես արծարծում է բնակիչների կողմից բարձրացված հարցերն ու հավելել է, որ արվում է հնարավորը՝ դրանց արագ լուծումներ տալու ուղղությամբ:

Мэр Еревана Тарон Маркарян 19 июня встретился с представителями бывших жителей 33 квартала (Фирдуси) - зоны, признанной приоритетным общественным интересом.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе мэрии, жители высказали мэру свою озабоченность в связи с затягиванием решения вопросов, связанных с их жилплощадью.
Напомнив, что создана межведомственная комиссия при премьер-министре Армении, Тарон Маркарян отметил, что она всесторонне обсуждает варианты решения сложившейся ситуации.
Мэр также заверил, что в качестве члена комиссии постоянно способствует обсуждению поднятых жителями вопросов. Он добавил, что делается все возможное для быстрого решенийя этих вопросов.