Բժիշկներն օգնություն են ցուցաբերել ավելի քան 200 տուժածների, ովքեր դիմել են Սամարայի մարզում տեղակայված հրաձգարանում արկերի պայթյունից հետո: Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ տուժել է 50 մարդ:
Ռուսաստանի ԱԻ նախարարությունից հայտնել են, որ կրկնակի հրդեհի հնարավորությունը բացառելու համար ԱԻ եւ ՊՆ ուղղաթիռները մարել են հրդեհի օջախները:
Տուժած բնակչությանը կհատկացվի մոտ 42 մլն 960 հազ. ռուբլի: Չապաեւսկ քաղաքի մոտ տեղակայված հրաձգարանում պայթյունները տեղի էին ունեցել հունիսի 18 –ի երեկոյան: Մոտ 6 հազար բնակիչ տարհանվել էր, տասնյակ մարդիկ տուժել էին, մեկ մարդ զոհվել էր:

Медики оказали помощь более чем 200 пострадавшим, обратившимся в связи со взрывами снарядов на полигоне в Самарской области, сообщает 22 июня МЧС России. Ранее сообщалось о том, что пострадали около 50 человек.
По сообщению министерства, с целью недопущения фактов повторного возгорания на территории объекта совместной авиационной группировкой МЧС России и Минобороны России проведена проливка очагов горения.
«Работы по временному закрытию оконных проемов пленкой ПВХ на объектах социальной сферы и в жилых домах до установки нового оконного остекления завершены. Осуществлена выдача материальной помощи пострадавшему населению в размере 42 млн 960 тыс. рублей», -- говорится в сообщении спасателей.