Անհայտ անձը Հոնգկոնգում դանակով հարձակվել է ավտոբուսի ուղեւորների վրա և վիրավորվել է 12 մարդու, հաղորդում է չինական South China Morning Post պարբերականը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել առավոտյան, երբ ավտոբուսը բանվորների խումբ էր տեղափոխում Թայ-Պո արդյունաբերական գոտի: Կանգառներից մեկում ավտոբուս է բարձրացել տարեց տղամարդ, հանել է 30 սանտիմետրանոց դանակն ու հարձակվել ուղեւորների վրա: Արդյունքում 12 հոգի հիվանդանոց է տեղափոխվել՝ դանակից հասցված տարբեր վերքերով: Չարագործը կտրել է զոհերից մեկի մատը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
«Սինհուա» գործակալության տվյալներով՝ ուղեւորների հաջողվել է վնասազերծել հարձակում իրականացնողին, ինչի արդյունքում նա եւս թեթեւ վնասվածքներ է ստացել: Հետագայում ուղեւորները տղամարդուն ոստիկանությանն են հանձնել: Հանցագործության դրդապատճառները պարզվում են:

Неизвестный напал с ножом на пассажиров автобуса в Гонконге, ранения получили 12 человек, сообщает в среду китайская газета South China Morning Post.
Инцидент произошел утром, когда автобус вез группу рабочих в промышленно-индустриальную зону Тай-По. На одной из остановок в салон вошел пожилой мужчина, достал 30-сантиметровый нож и начал нападать на пассажиров. В результате 12 человек были госпитализированы с порезами, одной из жертв злоумышленник отрезал палец, передает РИА Новости
По данным агентства Синьхуа, пассажирам удалось обезвредить нападавшего, в результате чего он также получил легкие травмы. Затем пассажиры передали мужчину в руки полиции. Мотивы преступления выясняются.