Այսօր` մարտի 29-ին Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունել է տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Երեւան ժամանած ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Յուրի Մերզլյակովին, Բեռնար Ֆասիեին, Ռոբերտ Բրադկեին եւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին:
Ինչպես NEWS.am-ը տեղեկանում ` ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից, Էդվարդ Նալբանդյանը ցավակցություն է հայտնել ռուսաստանցի համանախագահին` այսօր Մոսկվայի մետրոյում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետեւանքով տասնյակ մարդկային զոհերի կապակցությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման բանակցությունների վերջին զարգացումները եւ մադրիդյան առաջարկությունների հիման վրա կողմերի մոտեցումները մերձեցնելու հնարավորությունները:
Համանախագահները Էդվարդ Նալբանդյանին տեղեկացրել են նախօրեին Ստեփանակերտում ԼՂ իշխանությունների հետ իրենց ունեցած քննարկումների արդյունքները:
Անդրադառնալով վերջին շրջանում մադրիդյան առաջարկությունների շահարկումներին` ՀՀ ԱԳ նախարարն ասել է. «Մադրիդյան սկզբունքները Հայաստանի կողմից ընդունվել են որպես բանակցությունների հիմք դեռ երկու տարի առաջ եւ շարունակում են մնալ այդպիսին»:

Глава МИД Армении Эдвард Налбандян встретился с прибывшими в Ереван в рамках регионального визита сопредседателями Минской группы ОБСЕ по урегулированию карабахского конфликта Робертом Брадтке (США), Бернаром Фасье (Франция) и Юрием Мерзляковым (Россия), а также Личным представителем Действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспшиком.
Как сообщили Новости Армении — NEWS.am в пресс-службе внешнеполитического ведомства, Налбандян выразил соболезнования российскому посреднику по поводу десятков жертв в результате произошедшего сегодня теракта в московском метрополитене.
В ходе встречи стороны обсудили последние развития в процессе карабахского урегулирования и возможности сближения сторон на основе мадридских предложений. Посредники проинформировали Эдварда Налбандяна о результатах встреч с представителями властей Нагорного Карабаха.
Касаясь последних спекуляций вокруг мадридских предложений, глава МИД Армении заявил: «Мадридские принципы были приняты Арменией за основу переговорного процесса еще два года назад и продолжают оставаться таковыми».