Ֆրանսիական լրատվական France 24 հեռուստաալիքը Թեհրանին մեղադրել է Իրանում իր կայքի աշխատանքն արգելափակելու համար:
ԶԼՄ-ի աշխատակիցները դա գնահատում են որպես Իրանում առկա գրաքննության հերթական դրսեւորում եւ իրանական ղեկավարության՝ տեղական ընդդիմության գործողությունների եւ տրամադրությունների մասին տեղեկատվության թաքցնելու ձգտում:
Նախորդ շաբաթ ՄԱԿ-ի հեռահաղորդակցության գերատեսչությունը կոչ էր արել Իրանին դադարեցնել օտարերկրյա որոշ ալիքների հաղորդումները խլացնելը:
Այս տարվա փետրվարին իրանական ոստիկանության պետը մեղադրել էր BBC-ին եւ «Ամերիկայի ձայն» ռադիոկայանին՝ Իրանի դեմ իրականացվող գործունեության համար:

Французский информационный телеканал France 24 обвинил Тегеран в блокировании работы своего сайта в Иране.
Сотрудники СМИ расценили это как очередное доказательство существующей в Иране цензуры и стремления иранского руководства скрыть информацию о действиях и настроениях местной оппозиции.
На прошлой неделе Ведомство ООН по телекоммуникациям призвало Иран прекратить «глушить» при трансляции через спутник программы некоторых иностранных телекомпаний.
В конце февраля текущего года шеф иранской полиции обвинил телерадиокомпанию BBC и радиостанцию «Голос Америки» в подрывной деятельности против Ирана.