Վաշինգթոնում, դեկտեմբերի 2-ին, տեղի է ունեցել ԼՂՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հանդիպումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքի հետ:
Արցախի խորհրդարանի նախագահը Վաշինգթոն է ժամանել նախօրեին՝ մի շարք քաղաքական, հասարակական հանդիպումների եւ միջոցառումների մասնակցելու նպատակով:
Ամերիկացի համանախագահի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորմանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաեւ կարգավորման գործընթացի ներկա փուլն ու հեռանկարները:
Հանդիպման մասնակիցներն անդրադարձել են նաեւ տարածաշրջանային մի շարք խնդիրների եւ կարեւորել խաղաղ գործընթացը շարունակելու անհրաժեշտությունը:

Speaker of the Nagorno-Karabakh parliament Ashot Ghulyan met with the U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group James Warlick in Washington.
During the meeting, they discussed issues related to peaceful settlement of the Karabakh conflict the current stage and prospects of the negotiations.
They touched upon regional issues and underscored importance of necessity to continue the peace process.
Ashot Ghulyan is on a visit to Washington where he held meetings with politicians and representatives of civil society.