Սատանայի ամերիկյան եկեղեցու ներկայացուցիչները սատանայի հուշարձանի նախագիծ են ներկայացրել, որը մտադիր են տեղադրել Օքլոհոմա նահանգի Կապիտոլիումի շենքի հարեւանությամբ (որտեղ գտնվում է կառավարությունն ու գերագույն դատարանը), հաղորդում է Associated Press-ը:
Նախագծի հեղինակների կարծիքով, 7 ոտնաչափ (ավելի քան 2 մետր) բարձրությամբ արձանը պետք է փոխարինի Աստծո 10 պատվիրաններին նվիրված հուշարձանին, որը Կապիտոլիումում տեղադրվել է 2012 թվականին:
Նախագծում սատանան պատկերված է Բաֆոմետի տեսքով (այծի գլխով արարած, երկու կոտոշներով, թեւերով եւ մոմ գլխին):
Բաֆոմետը նստած է գահին՝ շրջապատված երեխաներով, հաղորդում է Lenta.ru-ն:
Նախագծի հեղինակները պարզաբանում են, որ հուշարձանը արտացոլում է նահանգի եւ այլ շրջանների սատանիստների տեսակետը:

Представители американской церкви Сатаны представили проект памятника дьяволу, который они намерены установить рядом со зданием Капитолия (где расположены правительство и верховный суд) штата Оклахома, сообщает Associated Press.
Скульптура высотой 7 футов (чуть более двух метров) должна, по мнению авторов проекта, заменить монумент, посвященный десяти библейским заповедям, который был установлен у Капитолия в 2012 году. В проекте памятника Сатана изображен в виде Бафомета — существа с головой козла, женским телом, раздвоенными копытами, свечой на голове и парой крыльев. Бафомет сидит на троне с пентаграммой (печатью Бафомета), окруженный улыбающимися детьми, передает Lenta.ru.
Заявители поясняют, что памятник призван отражать точку зрения сатанистов из Оклахома-сити и других городов.