Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդեւի 2009 թ. եկամուտները կազմել են 3 մլն 335 հազար 281 ռուբլի եւ 39 կոպեկ։
Համաձայն ՌԴ նախագահի պաշտոնական կայքէջում հրապարակված տվյալների՝ ռուսական բանկերում Մեդվեդեւի անունով պահվում է շուրջ 3.6 մլն ռուբլի։ Դմիտրի եւ Սվետլանա Մեդվեդեւներն ունեն 367.8 ք/մ տարածքով բնակարան։ Նախագահն ունի 1948 թ. արտադրության ГАЗ 20 «Պոբեդա», իսկ նրա կինը՝ 1999 թ. արտադրության Volkswagen Golf մակնիշի ավտոմեքենա։ Վարձակալության հիմունքներով Դմիտրի Մեդվեդեւը տնօրինում է 4700 ք/մ հողատարածք։ Մեդվեդեւների անչափահաս որդին 2009 թ. ընթացքում եկամուտներ չի ունեցել։
Բացի այդ, հրապարակվել են նաեւ ՌԴ կառավարության անդամների եկամուտների եւ ունեցվածքի մասին տեղեկություններ։ Վարչապետ Վլադիմիր Պուտինի եկամուտները 2009 թ. ընթացքում կազմել են 3.9 մլն, նրա կնոջ եկամուտները՝ 582 ռուբլի։ Կառավարության կազմում ամենամեծ եկամուտներն ունեցել է բնական պաշարների եւ բնապահպանության նախարար Յուրի Տրուտնեւը՝ շուրջ 155.1 մլ ռուբլի։

Доходы президента России Дмитрия Медведева за 2009 год составили 3 миллиона 335 тысяч 281 рубль и 39 копеек.
Согласно данным, опубликованным на официальном сайте президента России, на 12 счетах в российских банках у Медведева хранится около 3,6 миллиона рублей. Совместно Дмитрий и Светлана Медведевы владеют квартирой площадью 367,8 квадратных метра. Президент — владелец легкового автомобиля ГАЗ 20 «Победа» 1948 года выпуска, у первой леди — Volkswagen Golf 1999 года выпуска. Дмитрий Медведев на правах аренды владеет земельным участком площадью 4700 квадратных метров. У несовершеннолетнего сына четы Медведевых Ильи доходов в 2009 году не было.
Кроме того, были опубликованы сведения о доходах и имуществе членов правительства России. Доход премьер-министра Владимира Путина за 2009 год составил 3,9 миллиона рублей, его супруги — 582 рубля. Самый высокий доход среди членов правительства — у министра природных ресурсов и экологии Юрия Трутнева- около 155,1 миллиона рублей.