Հայկական Բարեգործական Ընդհանուր Միության (AGBU) Նուբար գրադարանի նախաձեռնությամբ Ֆրանսիայում լույս է տեսել ֆրանսալեզու «Ժամանակակից հարցերի հայկական հանդես»-ի 11-րդ համարը, որն ամբողջությամբ նվիրված է Լեռնային Ղարաբաղին, նրա առջեւ ծառացած խնդիրներին, ինչպես նաև ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտությանը:
Ինչպես NEWS.am-ը տեղեկանում է ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից, Ֆրանսիայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցչության տեղեկատվության համաձայն, հանդեսում տեղ են գտել հարցազրույցներ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի նախկին համանախագահ Վլադիմիր Կազիմիրովի, հարավկովկասյան տարածաշրջանում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Փիթեր Սեմնեբիի, Եվրախորհրդարանի պատգամավոր, Հարավային Կովկասի երկրների հետ խորհրդարանական համագործակցության հաձնաժողովի անդամ Եվգենի Կիրիլովի հետ:
Ապրիլյան այս համարում ուշագրավ հոդվածներ են հեղինակել հանդեսի գլխավոր խմբագիր, Աշխարհաքաղաքականության ֆրանսիական ինստիտուտի դասախոս Ռեյմոնդ Կեւորկյանը, իրավաբան, միջազգային իրավունքի մասնագետ Ժերար Գերգերյանը և Ֆրանսիայում ԼՂՀ մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գեւորգյանը:

По инициативе библиотеки «Нубар» Армянского общего благотворительного союза (AGBU) во Франции вышел в свет 11-й номер издающегося на французском языке «Армянского журнала современных вопросов», который полностью посвящен Нагорному Карабаху, стоящим перед республикой задачам и азербайджано-карабахскому конфликту.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс-службе МИД НКР со ссылкой на Постоянное представительство НКР во Франции, в журнале нашли место интервью с бывшим сопредседателем Минской группы ОБСЕ Владимиром Казимировым, специальным представителем Евросоюза на Южном Кавказе Питером Семнеби, депутатом Европарламента, членом комиссии по парламентскому сотрудничеству со странами Южного Кавказа Евгением Кирилловым и др.
В апрельском номере помещены также статьи главного редактора журнала, лектора французского Института геополитики Реймонда Кеворкяна, правоведа, специалиста международного права Жерара Гергеряна и постоянного представителя НКР во Франции Ованнеса Геворкяна.