Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 2-ին ընդունել է ԱՄՆ-ից եւ Եվրոպայից ժամանած մի խումբ գործարարների՝ Ջոզեֆ Ուղուրլյանի գլխավորությամբ:
Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից հայտնում են, թե հանդիպմանը, որին մասնակցում էր վարչապետ Արա Հարությունյանը, քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել հիդրոէներգետիկայի ոլորտին:
Նախագահը կարեւորել է արտերկրի առաջատար ընկերությունների հետ համագործակցությունը` հավելելով, որ այն դրականորեն կազդի մեր երկրում տարբեր ծրագրերի արդյունավետ իրականացման վրա:

STEPANAKERT. – Nagorno-Karabakh Republic (NKR), or Artsakh, President Bako Sahakyan on Monday received a group of US and European entrepreneurs, led by Joseph Oughourlian.
Issues related to carrying out a variety of projects in Artsakh were discussed during the meeting, and a special attention was paid to the hydropower sector, informed the Central Information Department of the Office of the NKR President.
The President underscored cooperation with leading foreign companies noting its positive impact on the effective implementation of projects in the country.