Ավելի քան 800 մարդ տարհանվել է ջրհեղեղի հետեւանքով ջրի տակն անցած Բարնաուլին մերձակա Իլյիչա գյուղից: Ինչպես նախկինում հաղորդում էին, վարարումների հետեւանքով ջրերն ավերել են Իլյիչա գյուղի ջրամբարտակը, ինչի հետեւանքով գյուղը ջրի տակն է անցել:
Վերջին տվյալների համաձայն՝ Օբի ջրի մակարդակը չի փոխվում, սակայն, այնուամենայնիվ, գյուղի փողոցները ջրի տակ են, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»:
Ժամանակավոր կացարանների համար 36 հոգի է դիմել, գիշերելու համար 17-ը, չորսը երեխաներ են:
Վերջին շաբաթվա ընթացքում Ռուսաստանի մի շարք շրջաններում հորդառատ անձրեւներ են: Հազարավոր մարդիկ ջրհեղեղի գոտում են Ալթայի երկրամասում, Ալթայի, Խակասիայի եւ Տուվայի հանրապետություններում: Տարերային աղետը վնասել է ավտոճանապարհի 12 հատված, 24 կամուրջ եւ 5 վերգետնյա անցում: ԱԻՆ տվյալների համաձայն՝ տուժել է մոտ 52 հազար մարդ:

Более 800 человек эвакуировано из затопленного в результате паводка поселка Ильича под Барнаулом. Как сообщалось ранее, паводковые воды разрушили дамбу в поселке Ильича, в результате чего поселок затопило.
По последним данным, уровень воды в Оби в районе поселка держится на одном уровне, но, тем не менее, вода продолжает заполнять улицы поселка, передает РИА Новости.
В пункт временного размещения обратились 36 человек, на ночлег пожелали остаться 17, из них четверо детей.
Проливные дожди в последние недели обрушились на ряд регионов России. Тысячи человек попали в зону подтопления в Алтайском крае, республиках Алтай, Хакасия и Тува. Стихией повреждено 12 участков автодорог, 24 автомобильных моста и пять пешеходных мостов. По данным МЧС, около 52 тысяч человек пострадали.