Իրաքի Մոսուլ քաղաքում գրոհայինները առեւանգել են Թուրքիայի հյուպատոսության 48 աշխատակիցների: Այս մասին հաղորդում է NTV հեռուստաալիքը:
«Դիվանագետների թիվը, ներառյալ Մոսուլում Թուրքիայի գլխավոր հյուպատոս Օզթյուրք Յըլմազը, կազմում է 14-15 մարդ: Գրոհայինները առեւանգել են ընդհանուր առմամբ, գլխավոր հյուպատոսության 48 աշխատակիցների, այդ թվում երեք երեխայի»,-ասված է հաղորդագրությունում, հաղորդում է Gazeta.ru-ն:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ «Իրաքու եւ Շամում իսլամական պետություն» խմբավորման գրոհայինները պատանդ են վերցրել թուրք հյուպատոսին եւ դիվանագիտական ներկայացուցչության 24 աշխատակիցների:

В иракском городе Мосул боевики захватили 48 сотрудников турецкого консульства. Об этом сообщает телеканал NTV.
«Число дипломатов, включая генерального консула Турции в Мосуле Озтюрка Йылмаза, составляет 14–15 человек. Всего боевиками похищено 48 сотрудников генконсульства, в том числе три ребенка», — говорится в сообщении, передает Gazeta.ru
Ранее сообщалось, что боевиками группировки «Исламское государство Ирака и Леванта» были взяты в заложники турецкий консул и 24 сотрудника диппредставительства.