Հայաստանի փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գեւորգյանն այսօր՝ հունիսի 12-ին, ընդունել է Համաշխարհային բանկի (ՀԲ) պատվիրակությանը` ՀԲ Եվրոպայի եւ Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի կայուն զարգացման ոլորտի ղեկավար Ահմեդ Էյվեյդայի (Ahmed Eiweida) գլխավորությամբ:
Հյուրերը փոխվարչապետին տեղեկացրել են հանրապետության  հարավային մարզերում զբոսաշրջային ենթակառուցվածքների զարգացմանն ուղղված նոր ծրագրի  նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքի մասին: Քննարկվել են ծրագրի մշակման փուլի համար  դրամաշնորհային միջոցների ներգրավման հնարավորություններին, ծրագրի իրականացման աշխատանքները  համակարգող կառույցի ընտրությանը վերաբերող հարցեր: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ առաջիկայում ՀԲ թիմի կողմից ՀՀ կառավարությանը կներկայացվեն  համապատասխան փաստաթղթերը, որից հետո հայկական կողմը կսկսի  ծրագրի  նախապատրաստման գործընթացը:
ՀԲ թիմն աջակցում է նաեւ Դիլիջան քաղաքի կայուն զարգացման ծրագրին՝  համագործակցելով  Ասիական զարգացման բանկի եւ «Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի հետ: Հյուրերը տեղեկացրել են, որ գործընկերների հետ  առաջիկայում Դիլիջան քաղաքում նախատեսում են կազմակերպել խորհրդաժողով, որի ժամանակ կներկայացվեն կատարված աշխատանքների արդյունքներն ու  քաղաքի զարգացման տեսլականը:

Вице-премьер, министр территориального управления Армении Армен Геворкян 12 июня принял делегацию Всемирного банка во главе с руководителем отдела по устойчивому развитию Европы и Центральной Азии Ахмедом Эйвейдой.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства территориального управления Армении, гости сообщили вице-премьеру о ходе подготовительных работ по новой программе, направленной на развитие туристических инфраструктур в южных областях республики. Обсуждались вопросы, касающиеся возможностей привлечения грантовых средств для разработки программы, а также выбора структуры для координации работ по ее реализации.
Команда Всемирного банка содействует также программе устойчивого развития армянского города Дилижан, и в ближайшее время в этом городе пройдет конференция, на которой будут представлены итоги работы.