Ամերիկացի հայտնի միլիարդատեր, նավթարդյունաբերական «Standard Oil» սինդիկատի հիմնադիր Ջոն Ռոքֆելլերի ծոռը՝ 64-ամյա դոկտոր Ռիչարդ Ռոքֆելլերը զոհվել է ավիավթարի հետեւանքով Նյու-Յորք նահանգի Հարիսոն քաղաքի մերձակայքում: Այդ մասին հայտարարել է Ռոքֆելլերների ընտանիքի պաշտոնական ներկայացուցիչ Ֆրեյզեր Սիթելը:
Ռիչարդ Ռոքֆելլերը «Piper Meridian» ինքնաթիռի միակ ուղեւորն էր: Թռիչքից 10 րոպե անց այն հարվածել է ծառերի կատարներին եւ գետնին ընկել: Ինչպես նշում է ՆՏՎ-ն, այդ ժամանակ անձրեւ էր գալիս, մառախուղը սահմանափակում էր տեսանելիությունը:
ԱՄՆ-ի դաշնային ավիացիոն վարչությունը սկսել է հետաքննել կատարվածի պատճառները:
Ռիչարդ Ռոքֆելլեր «Chase Manhattan» ֆինանսական կորպորացիայի կառավարման խորհրդի նախկին նախագահ, 99-ամյա Դեւիդ Ռոքֆելլերի վեց երեխաներից մեկն էր:

Правнук знаменитого американского миллиардера, основателя нефтяного промышленного синдиката Standard Oil Джона Рокфеллера - 64-летний доктор Ричард Рокфеллер погиб в результате катастрофы одномоторного самолета в окрестностях города Харрисон в штате Нью-Йорк. Об этом заявил официальный представитель семьи Рокфеллеров Фрейзер Ситель.
Ричард Рокфеллер был единственным человеком на борту самолета Piper Meridian. Примерно через 10 минут после взлета он задел верхушки деревьев и рухнул на землю. Как отмечает НТВ, в это время погода была скверной — шел дождь, а туман сильно ограничивал видимость.
Федеральное авиационное управление США начало расследование причин произошедшего.
Ричард Рокфеллер был одним из шести детей бывшего председателя правления финансовой корпорации Chase Manhattan 99-летнего Дэвида Рокфеллера.