«Իրաքի եւ Լեւանտի իսլամական պետություն» խմբավորման զինյալները վերահսկողություն են սահմանել Բաղդադից 60 կմ հյուսիս-արեւմուտք տեղակայված Իրաքի Բաակուբա քաղաքի մեծ մասի վրա:
Բաակուբայի մոտակայքում ահաբեկիչների ու իրաքյան ուժայինների միջեւ դաժան բախումների հետեւանքով զոհվել են տասնյակ խաղաղ բնակիչներ: Զոհվածների եւ վիրավորների հստակ թիվը դեռ չի ճշտվում, հաղորդում է «Ռոսբալտ» - ը՝ վկայակոչելով Agence France-Presse գործակալությանը:
Տեղական իշխանությունների ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ զինյալները նախկինի պես պահում են Նայովա հյուսիսային նահանգի Թալ-Աֆար քաղաքը, որի մեծ մասը շաբաթվա սկզբից գտնվում է ծայրահեղականների իշխանության տակ:

Вооруженные боевики группировки «Исламское государство Ирака и Леванта» (ИГИЛ) установили контроль над большей частью районов иракского города Баакуба, расположенного в 60 километрах к северо-востоку от Багдада.
В результате ожесточенных столкновений между террористами и иракскими силовиками вблизи Баакубы погибли десятки мирных жителей. Точное число погибших и раненых пока не уточняется, сообщает Росбалт со ссылкой на Agence France-Presse.
Как заявил представитель местных властей, боевики также по-прежнему удерживают город Таль-Афар в северной провинции Найнава, большая часть которой с начала недели находится во власти экстремистов.