Ակնկալում ենք, որ մոտակա ժամանակներս Փարիզում Ադրբեջանի եւ Հայաստանի նախագահների միջեւ հանդիպում կկայանա: Այդ մասին ասել է Ադրբեջանում ԱՄՆ-ի դեսպան Ռիչարդ Մորնինգսթարը:
APA-ի փոխանցմամբ՝ դեսպանը նշել է, որ հանդիպման հաստակ օրը դեռեւս անհայտ է: «ԱՄՆ-ը կարծում է, որ Ադրբեջանի եւ Հայաստանի նախագահները փարիզյան հանդիպման ընթացքում պետք է որոշակի համաձայնության գան հակամարտության կարգավորման հարցում», - ասել է դեսպանը:
Հիշեցնենք, որ հանդիպում անցկացնելու նախաձեռնությունը հայտնել է Ֆրանսիայի նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը Երեւան այցելության ժամանակ:

Надеемся, что в ближайшее время в Париже состоится встреча между президентами Азербайджана и Армении. Об этом сказал посол США в Азербайджане Ричард Морнингстар.
Как сообщает АПА, посол отметил, что дата этой встречи точно пока неизвестна. «США считают, что президенты Азербайджана и Армении в ходе парижской встречи должны придти к конкретному согласию по вопросу урегулирования конфликта», - сказал посол.
Напомним, что инициативу провести встречу озвучил президент Франции Франсуа Олланд в ходе визита в Ереван.