Եթե  «Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը» աշխատակիցներին բարձր աշխատավարձ է ցանկանում վճարել, թող իր շահույթից վճարի: Այս մասին հունիսի 17-ին էլեկտրաէներգիայի սակագնի թանկացման հարցով խորհրդարանական լսումների ընթացքում հայտարարել է ՀՀԿ-ական պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանը:
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Ռոբերտ Նազարյանը հայտնել է, որ «Հայաստանի էլեկտրական ցանցերում» միջին աշխատավարձը 200 հազար դրամ է:
«Միաժամանակ, նկատել է Հարությունյանը, այդ աշխատավարձերը ներառված են սակագնում, նշանակում է՝ անհրաժեշտ է դրանց նկատմամբ առավելագույն հսկողություն: «Հիմք կարելի է վերցնել մասնավոր հատվածի միջին աշխատավարձը՝ ըստ ԱՎԾ-ի տվյալների:  Եթե  «Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը» աշխատակիցներին բարձր աշխատավարձ է ցանկանում վճարել, թող իր շահույթից վճարի», - ասել է Հարությունյանը: Նշենք, ըստ ԱՎԾ-ի՝ միջին աշխատավարձը մասնավոր հատվածում կազմել է 185,4 հազ. դրամ:
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը միանգամայն ի վիճակի է լուծել հարցը իր լիազորությունների շրջանակում: «Այլապես այն կլուծենք մենք՝ օրենքի տեսքով», - հավելել է նա:

Если «Электросети Армении» хотят платить своим сотрудникам высокие зарплаты, пусть платят их из своей прибыли. Об этом заявил депутат от правящей Республиканской партии Армении Хосров Арутюнян, на слушаниях в парламенте 17 июня по вопросу повышения тарифа на электроэнергию.
Как отметил председатель Комиссии по регулированию общественных услуг Армении Роберт Назарян, средняя заплата в «Электросетях Армении» составляет около 200 тысяч драмов (около $485 - ред).
«В то же время, заметил Арутюнян, эти зарплаты включатся в тариф на электроэнергию, а значит, за ними необходим максимальный контроль. «За основу можно взять среднюю зарплату в частном секторе по данным статслужбы. Если «Электросети» хотят платить своим сотрудникам больше –пусть платят, но из своей прибыли», - заявил Арутюнян. Заметим, по данным Нацстата, средняя зарплата в январе-декабре в частном секторе в Армении составила 185,4 тыс драмов (около $450).
КРОУ, добавил он, вполне могут решить вопрос в рамках своих полномочий. «Иначе его решим мы, в виде закона», - добавил он.