ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ հունիսի 17-ին կազմել է 411.51 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազելով 0.35 դրամով: Այդ մասին հայտնում են Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունից:
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 558.01 դրամ (աճել է 0.80 դրամ): Ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 11.83 դրամ (նվազել է 0.06 դրամ)։ Բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 698.50 դրամ (նվազել է 0.51 դրամ):
Թանկարժեք մետաղների համար սահմանվել են՝ մեկ գրամ ոսկին՝ 16,885.24 դրամ, արծաթը՝ 260.24 դրամ, պլատինը՝ 19,064.94 դրամ։
Հունիսի 17-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,000,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 410.73 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 410.5 դրամ:

Курс доллара США 17 июня составил 411,51 драма. В сравнении с предыдущим днем обменный курс снизился на 0,35 драма. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Центрального банка.
Курс евро составил 558,01 драма (вырос на 0,8 драма). Курс российского рубля составил 11,83 драма (снизился на 0,06 драма). Курс британского фунта составил 698,5 драма (снизился на 0,51 драма).
Цена на драгоценные металлы установлена на один грамм золота в 16885,24 драма, серебра – 260,24 драма, платины – 19064,94 драма.
На фондовой бирже «NASDAQ OMX ARMENIA» 17 июня состоялись сделки по купле-продаже на $2 млн. по средневзвешенному курсу в 410,73 драма за доллар США. Курс при закрытии составил 410,5 драма.