Երբ ժամանակը գա, հանրությունը կիմանա ստվերային տնտեսության դեմ ֆինանսների նախարարության պայքարի արդյունքների մասին, հունիսի 18-ին լրագրողներին ասել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանը: «Թվերով խոսելն առայժմ վաղ է, քանի որ միջանկյալ արդյունքները դեռ չենք ամփոփել: Բայց մենք անպայման կհայտնենք առաջընթացի մասին», - վստահեցրել է Խաչատրյանը:
Հիշեցնենք, մայիսի 14-ին վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպել էր խոշոր գործարարների հետ՝ հաղորդելով, որ անհրաժեշտ է աշխատել թափանցիկ եւ օրենքի շրջանակում: Նա նշել էր, որ սա վերաբերում է բոլորին, այդ թվում՝ իր մերձավոր շրջապատին: Մայիսի 20-ին էլ հայտարարել էր, որ կառավարության անդամները չպետք է բիզնեսով զբաղվեն, այլապես ստիպված կլինեն լքել պաշտոնը:

В свое время общество узнает о результатах борьбы Министерства финансов с теневой экономикой. Об этом заявил журналистам 18 июня министр финансов Армении Гагик Хачатрян. «Цифрами говорить пока рано, поскольку промежуточные итоги мы еще не подвели. Но мы обязательно сообщим о прогрессе», - заверил Хачатрян.
Напомним, что 14 мая премьер-министр Овик Абрамян провел встречу с представителями крупного бизнеса. Ее основным сигналом стала необходимость работать прозрачно и в рамках закона. Это касается всех бизнесменов, в том числе из его близкого окружения, заявил тогда премьер-министр. А 20 мая он заявил, что члены его Правительства не должны заниматься бизнесом – в противном случае им придется покинуть должности.