Հյուսիսային Հոլիվուդի հայ բնակիչը դատապարտվել է հանցախումբ հիմնելու մեղադրանքով, որը ՀՀ քաղաքացիներին ապօրինաբար Մոսկվայով եւ Մեքսիկայով ԱՄՆ էր տեղափոխում, հայտնում է «Burbank Leader»-ը:
44-ամյա Գրիգոր Չաթալյանը կալանավորվել է Մեքսիկայից Սան Իսիդրո անցակետով ԱՄՆ մեկնելու փորձի ժամանակ: Նրա դատավարությունը կայացել է ԱՄՆ-ի Սան Դիեգոյի դաշնային դատարանում եւ նրան մեղադրական դատավճիռ է ներկայացվել: Գլենդելի 2 բնակիչներ՝ 42-ամյա Վարդուհի Ավագյանը եւ 40-ամյա Մերի Ավետիսյանը կալանավորվել էին ՀՀ երկու քաղաքացիների ԱՄՆ տեղափոխելու փորձի համար: Նրանց մեղադրում են, որ Չաթալյանի հետ համաձայնեցված են գործել:
Դատախազությունը մեղադրում է խմբին, որ քաղաքացիներից մինչեւ 18 հազար դոլար են վերցրել, որպեսզի վերջիններս Մոսկվա թռչեն, որտեղ նրանց ռուսական կեղծ անձնագրեր էին տրվում Մեքսիկայի Կանկուն  մեկնելու համար: Կանկունից նրանց հասցնում էին Տիխուանա, որտեղ ներգաղթային փաստաթղթեր էին ստանում: Չաթալյանն ու երկու ամբաստանյալները մեղադրվում են խաբեության եւ շահույթ ստանալու նպատակով ներգաղթյալներ տեղափոխելու մեջ: Չաթալյանին նաեւ անձնական տվյալներ գողանալու մեղադրանք է ներկայացվել:

Армянин из Северного Голливуда в американском штате Калифорния был осужден по обвинению в организации преступной группы, занимавшейся нелегальным перемещением граждан Армении в США через Москву и Мексику. Об этом пишет газета «Burbank Leader».
44-летний Григор Чаталян был арестован при попытке въехать в США из Мексики через пограничный пункт в Сан-Исидро. Он предстал перед федеральным судом США в Сан-Диего, и ему был предъявлен обвинительный акт. Два жителя Глендейла – 42-летняя Вардуи Авагян и 40-летняя Мери Аветисян – были арестованы в ноябре по подозрению в попытке провести в США двух армянских граждан. Они обвиняются в том, что действовали согласованно с Чаталяном.
Прокуратура обвиняет группу в том, что они брали с граждан Армении до 18 тысяч долларов, чтобы те летели в Москву, где им давали фальшивые российские паспорта для поездки в Канкун в Мексике. По прибытии в Канкун, их доставляли в Тихуану, где они получали иммиграционные документы, которые были выданы другим лицам. Чаталян и двое подсудимых обвиняются в заговоре и нелегальном перемещении иммигрантов с целью получения прибыли. Чаталян также обвиняется в краже личных данных.