Հայաստանի ԱԳՆ-ում, այսօր՝ հունիսի 18-ին, Հայաստանի եւ Իսրայելի Պետության ԱԳ նախարարությունների միջեւ կայացել են դիվանագիտական եւ քաղաքական խորհրդատվություններ:
Հայկական կողմից պատվիրակությունը գլխավորում էր ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Սերգեյ Մանասարյանը, իսրայելական կողմից` Իսրայելի ԱԳ նախարարության Գլխավոր տնօրենի տեղակալ, Եվրասիայի բաժնի պետ, դեսպան Աննա Ազարին:
Խորհրդատվությունների ընթացքում քննարկվեցին հայ-իսրայելական հարաբերությունների օրակարգի հարցերի լայն շրջանակ, որոնք վերաբերում էին քաղաքական, տնտեսական եւ հումանիտար ոլորտներում երկկողմ փոխշահավետ կապերի հետագա զարգացմանն ու խորացմանը:
Անդրադարձ կատարվեց փոխադարձ ներդրումների խրախուսմանը վերաբերվող հարցերին: Կարեւորվեց փոխգործակցությունը միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում: Ընդգծվեց փոխայցելությունների կարեւորությունը:
Իսրայելի ԱԳՆ պատվիրակությունը այցելեց նաեւ Մեծ եղեռնի զոհերի հուշահամալիր, եղավ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծաղիկներ դրեց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:

Между МИД Армении и Израиля 18 июня состоялись политические консультации.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, с армянской стороны в консультациях приняла участие делегация во главе с заместителем министра Сергеем Манасаряном. Делегацию Израиля возглавил заместитель генерального директора МИД, начальник отдела Евразии, посол Анна Азари.
В ходе консультаций был обсужден широкий круг вопросов повестки армяно-израильских отношений, касающихся развития и углубления двусторонних взаимовыгодных связей в политической, экономической, гуманитарной сферах.
Был также затронут вопрос стимулирования инвестиций. Отмечена важность сотрудничества в рамках международных организаций, обмен визитами.
Делегация МИД Израиля посетила Мемориал жертвам Геноцида армян, побывала в музее-институте Геноцида, возложила цветы к Вечному огню.