Երեւանի շենքերի 80%-ի սեյսմակայությունը հուսալի չէ: Այդ մասին այսօր՝ հուլիսի 9-ին, լրագրողին հայտարարեց «Արմպրոեկտ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Գրիգոր Ազիզյանը: Նրա խոսքով՝ մայրաքաղաքում անհրաժեշտ է մասշտաբային աշխատանքներ իրականացնել շենքերի ամրացման նպատակով, իսկ նման ծրագրերի պակաս շատ է զգացվում:
Նրա խոսքով՝ 1988թ.-ից հետո հանրապետությունում նման աշխատանքներ իրականցվել են, սակայն բոլոր բնակարանները չեն ընդգրկել: Իսկ տների անհատական վերանորոգումը, նույնիսկ պատերի հնարավոր ամրացմամբ, խնդիրը չի լուծում: «1988թ. Սպիտակի երկրաշարժից հետո մտավախություն կա, որ նույնիսկ ոչ ուժեղ ցնցումներից կառույցների մի մասը կարող է փլվել», - եզրափակեց Ազիզյանը:

Сейсмика 80% зданий Еревана ненадежная. Об этом заявил журналистам 9 июля гендиректор ЗАО «Армпроект» Григор Азизян. По его словам, в столице необходимо провести масштабные работы по укреплению зданий, а в таких программах как раз чувствуется недостаток.
По его словам, после 1988 года в республике были проведены такие работы, но они охватили далеко не все дома. А индивидуальный ремонт квартир, даже с возможным укреплением стен, не решает проблему. «После спитакского землетрясения 1988 года сохраняется опасение, что большинство этих зданий могут обвалиться даже от не очень сильных толчков», - подытожил Азизян.