Ադրբեջանի Վերաքննիչ դատարանը մերժել է փաստաբան Լեյլա Յունուսի բողոքը:
Ինչպես հաղորդել է «ԱՊԱ»-ին փաստաբան Ջավադ Ջավադովը, այսօր տեղի ունեցած գործընթացքում Բաքու քաղաքի Վերաքննիչ դատարանում ներկա էր ինքը Լեյլա Յունուսը: Առաջին ատյանի դատարանի որոշումը 3 ամսվա ձերբակալության վերաբերյալ ուժի մեջ է:
Լեյլա Յունուսին մեղադրում են ՔՕ 274 (պետական դավաճանություն), 178.3.2 (խարդախություն՝ խոշոր չափի վնասով), 192.2.2 (անօրինական ձեռներեցություն (կազմակերպված խմբի կողմից իրականացված)), 213.2.2 (հարկերից խուսափում), 320.1 (անձը հաստատող կամ այլ պաշտոնական փաստաթղթի կեղծում) եւ 320.2 (320.1-ում նշված փաստաթղթերի կիրառում) հոդվածների համաձայն:
Յունուս ամուսինները, ինչպես նշում է լրագրող Ռաուֆ Միրքադիրովը, մեղադրվում են Հայաստանի հատուկ ծառայությունների հետ համագործակցության մեջ:

Апелляционный суд Азербайджана отклонил жалобу правозащитницы Лейлы Юнус.
Как сообщил АПА адвокат Джавад Джавадов, на сегодняшнем процессе в Апелляционном суде города Баку присутствовала и сама Л.Юнус. Решение суда первой инстанции об аресте сроком на 3 месяца оставлено в силе.
Лейла Юнус обвиняется по статьям 274 (государственная измена), 178.3.2 (мошенничество (с причинением крупного ущерба)), 192.2.2 (незаконное предпринимательство (совершенное организованной группой)), 213.2.2 (уклонение от уплаты налогов в крупном размере), 320.1 (подделка удостоверения или иного официального документа, предоставляющего права или освобождающего от обязанностей, в целях его использования, либо сбыт такого документа, а равно изготовление в тех же целях или сбыт поддельных государственных наград Азербайджанской Республики, штампов, печатей, бланков) и 320.2 (использование заведомо поддельных документов, указанных в статье 320.1 настоящего Кодекса) УК.