Երեկ երեկոյան եւ այսօր առավոտյան հակառակորդը կրկին դիմել է արկածախնդրության՝ մի քանի տեղերում խախտելով հրադադարի ռեժիմը: Այդ մասին Facebook-ի էջում գրել է Հայաստանի պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Մասնավորապես տարբեր տրամաչափի զենքերից ու հատկապես այրող փամփուշներով կրակել են Տավուշի մարզի Վազաշեն, Այգեպար եւ մի քանի այլ գյուղերի ուղղությամբ: ՀՀ ԶՈւ-երի շեշտակի պատասխանից հետո, որը եղել է միայն իրենց դիրքերի ուղղությամբ, կրակը դադարեցրել են:
Կրկին անգամ զգուշացնում ենք, որ միջադեպերի եւ դրանց հետեւանքների ողջ պատասխանատվությունը ընկնում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա»,- նշել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Вечером 9 августа и утром 10 августа азербайджанская сторона вновь нарушила режим прекращения огня в зоне карабахского конфликта. Об этом сообщает пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«В частности, из оружия разных калибров, и, в частности, из зажигательных пуль был осуществлен обстрел сел Вазашен и Айгепар Тавушской области Армении. После должного ответа ВС Армении, который был осуществлен исключительно в направлении постов противника, азербайджанская сторона прекратила огонь.
В очередной раз предупреждаем, что вся ответственность за инциденты и их последствия лежат на военно-политическом руководстве Азербайджана»,- подчеркнул Арцрун Ованнисян.